Για τις επισκέψεις των σχολείων στο ΚΠΕ Βελβεντού, οι συνοδοί των μαθητών που πρέκειται να επισκεφτούν το ΚΠΕ για την υλοποίηση περιβαλλοντικού προγράμματος επικοινωνούν 2-3 μέρες πρίν με το ΚΠΕ Βελβεντού για:
- Επιβεβαίωση της επίσκεψης.
- Τον αριθμό μαθητών και συνοδών για την καλύτερη προετοιμασία (καρτέλες, ομάδες, φωτοτυπίες ενημερωτικών και φύλλων εργασίας κλπ).
- Προσκομίζουν στο ΚΠΕ:
1. Εγκριτική απόφαση για τη μετακίνηση
2. Κατάσταση μαθητών και συνοδών αυτή που είναι στην ιστοσελίδα (επειδή στα απολογιστικά προς το Υπουργείο ζητούνται επί πλεον λεπτομέρειες), με σφραγίδα και υπογραφή από τον Διευθυντή. Στην κατάσταση αναγράφονται όλοι οι μαθητές και οι συνοδοί που έχουν δηλωθεί.
- Συζητούνται λεπτομέρειες για την υλοποίηση του προγράμματος (όπως η ενδυμασία, οι υποχρεώσεις μαθητών και συνοδών, η δομή και το ωράριο του προγράμματος και ότι άλλο κατά περίπτωση σημαντικό).

Download this file (ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ.doc)ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ[ ]155 kB